Çarşamba, Mayıs 23

La Roche Posay Termal Suyu


La Roche Posay'ın kullandığım ürünleri hakkında burada bir yazı yazmıştım. Aralarında öyle bir ürün var ki, üçüncü şişeyi bitirmişken, tekrar kendisini anmak ve hakkında biraz daha yazmak istedim. Cildim inanılmaz kuru ve pul pul dökülüyor, su içmekle ne kadar alakası var kuru cildin bilmiyorum ama ben düzenli en az  iki litre suyumu  içiyorum, yine de cildim oldukça kuru. Duş sonrası cildim kıpkırmızı oluyor ve ben buna çözüm olarak La Roche Posay'ın Termal Suyu'nu kullanarak çözüm buluyorum.

La Roche-Posay Fransa'nın La Vienne bölgesinin merkezinde bulunan küçük bir köydür. Cilde faydalı olan Selenyum içerikli termal suyuyla ünlüdür. Efsaneye göre, 14.yüzyılda, 5.Charles'in hükümdarlığı altında çalışan Bertrand Du Guesclin, İspanya'dan evine dönerken La Roche-Posay kaynaklarını keşfetmiştir. Susuzluğunu gidermek için kaynakta durduğunda,egzema hastalığı çeken atı, suyun içine girmiş ve iyileşmiş bir şekilde çıkmıştır. 17.yüzyıldan beri, devlet tarafından resmi olarak tanınan bir sudur. Yer altına 1700 yıldır süzülen yağmur sularının eşsiz bileşimlerinden doğan La Roche-Posay Termal Suyu içeriğindeki Selenyum ile cildi serbest köklere karşı korumaktadır. Cildin fizyolojik dengesini koruyan dengeli bir bileşime sahiptir. Çıkış noktasından itibaren korunmakta olan La Roche-Posay Termal Suyu hiç bir işlemden geçmemektedir. Ayrıca  tüm cilt bakım ürünlerinin de temelini oluşturan aktif bileşen: La Roche-Posay Termal suyu. 
Selenyum içeren, serbest radikal karşıtı, yatıştırıcı ve nemlendirici termal su. Dış etkenler (güneş, dermatolojik bakımlar, vb.) tarafından tahriş olmuş hassas cildi rahatlatır, cilt yaşlanmasını engellemeye yardımcı olur.
Belirtiler : Dış etkenler (güneş, dermatolojik bakımlar, vb.) tarafından tahriş olmuş hassas cilt.
Özellikler : Mineraller ve selenyum gibi elementlerin eşsiz birleşimi sayesinde cildi rahatlatır, yumuşatır ve antioksidan etkisi sağlar. Toleranssızlık risklerini en aza indirmek için hazırlanmış formüle sahiptir.
Mikro damlacıkları sayesinde ciltte yoğun ve anında nemlendirme sağlar.
Kullanım : İhtiyaç duyduğunuz anlarda spreyi sıkın ve etki göstermesi için 2-3 dakika bekleyin
Etkisi : Kullanım sonunda anında rahatlatıcı ve tahrişe karşı etkisi hissedilir. Daha fazla için tık tık.